Znáte technologii výstavby oplocení z betonových armovaných odlitků v podobě tenkých panelů posazených do svislých sloupků? Obecně se jim přezdívá betonový plot a dnes se staví na mnoha místech, neboť se jedná o velmi propracovaný, funkční a také designově zajímavé řešení oplocení pozemků v rovném i členitém, kopcovitém terénu. Kam se betonové ploty hodí Montáž MPC?
Rodinné domy – nejčastěji lidé poptávají tento systém pro rodinné domy či rekreační nemovitosti, mají k dispozici mnoho variant tvarů povrchů i barev betonu a horní část plotu lze doplnit i dřevem nebo kovanými komponenty.
Průmyslové stavby – vzhledem k dlouhé životnosti, bezúdržbovosti a rychlé výstavbě jsou betonové ploty ideálním řešením oplocování montážních a výrobních hal, parkovišť či skladů.
Zemědělská produkce – obilná sila, silážní prostory, chovy dobytka, zahradnictví a lesnické plochy – to vše je možné oplotit tímto způsobem a docílit bariéry proti úniku zvířat nebo průniku divoké zvěře zvenčí do vnitřního prostoru. Při pěstování rostlin přijde pevný plot vhod jako zabezpečení pozemku před větrnými poryvy a průnikem toxického prachu od silničních tahů.
Sportoviště – některá venkovní sportoviště, například tenisové kurty, golfová hřiště, fotbalová hřiště nebo venkovní posilovny jsou tímto způsobem lépe chráněné před povětrnostními vlivy i před lidmi, kteří do areálu nemají přístup. Uvnitř sportovišť je pak také zajištěno dostatečné soukromí.
Dětská hřiště – jestliže stavíte dětské hřiště dále od obytné zástavby, a je tam vystaveno povětrnostním vlivům od západního směru, odkud nejčastěji přichází změny počasí, hlavně déšť a silnější vítr, přijde i nízký betonový plot za hřištěm vhod.
Kompost – nízký betonový sokl může vytvořit zábranu pro vymezení zahradního kompostu, u větších ploch kompostů se pak vyplatí zasadit a pěstovat brambory nebo cukety, které jsou pak velmi výživné.