Zpět na články

Roman Častoral je mistrem FIA Rallycross Chalenge Europe 2016

14802523971480201200.JPG14802524451480201200.JPG

Rallycrossař Roman Častoral obhájil v letošní sezóně všech sedm titulů v rallycrossových šampionátech a stal se tak již několik let po sobě nejúspěšnějším rallycrossařem. V roce 2016 Roman startoval jak v mezinárodních závodech, tak v českém rallycrossovém mistrovství. Během sezóny se zúčastnil celkem 17 závodů a jako jediný Čech dokázal získat už po několikáté domácí titul mezinárodní mistr České republiky a zároveň titul mistr České republiky. Zúčastnil se především celého seriálu FIA Rallycross chalenge Europe, kde dokázal obhájit titul z loňského roku. Dalším velice kvalitním seriálem závodů, kterého se účastnil, bylo Mistrovství Rakouska a i v tomto otevřeném mezinárodním mistrovství dokázal porazit velice kvalitní konkurenci a opět získat titul Mistra Rakouska. Dále startoval ve velice prestižním seriálu závodů zemí střední Evropy - ve FIA zóna Střední Evropy, kdy se letos startovalo na území České Republiky, Rakouska, Maďarska, Slovenska, Polska a Itálie. Roman jako jediný Čech celkově vyhrál ve své třídě a získal titul mistra zóny Střední Evropy. Dále startoval v celém seriálu mistrovství Maďarska, kde v konečném celkovém pořadí získal titul mistra Maďarska. Dalším šampionátem, ve kterém v letošní sezóně startoval, bylo mistrovství Slovenska. Ani zde nenašel přemožitele a získal titul mistra Slovenska. V rallycrossové sezóně startoval Roman s osvědčeným vozem Opel Astra OPC v národních barvách. Před sezónou prošel závodní speciál důkladnou repasí, zejména dvoulitrový atmosférický motor, který dosahuje výkonu 290 koní a točí 9000 otáček, tak také sekvenční převodovka. Během sezóny byly namontovány nové laditelné tlumiče, aby se zlepšila přilnavost a trakce vozu. Příprava proběhla během zimní přestávky před sezónou 2016 v dílnách Častoral motorsport. "Poděkování patří zejména sponzorům, kteří mě během letošní sezóny podporovali a bez kterých bych nemohl těchto výsledků dosáhnout, mému otci za přípravu závodního auta a lidem, kteří mi pomáhají během sezóny." A plány na příští sezónu 2017? Roman bude opět startovat ve všech šampionátech FIA Rallycross chalenge Europe, tak i v mistrovství České Republiky a dalších mezinárodních šampionátech. Tisková zpráva Častoral Motorsport, Roman Častoral Tel.777166966

Vloženo: 27.11.2016