Zpět na články

Roman Častoral průběžně na druhém místě v FIA European Rallycross!!!

Roman zahájil skvěle letošní sezónu FIA European Rallycross. Když po dlouhé zimní přípravě, kde jeho team kompletně zrepasoval a připravil Opel Astra OPC opět pro Evropské boje.

Již 1.4.2013 startoval v Anglickém Lydden Hillu. A start to byl velice povedený. Během závodu Opel fungoval bez závad a po kvalifikačních rozjížďkách patřilo Romanovi skvělé třetí místo a ve finále stál ve druhé řadě první. Finále proběhlo bez závad a poškození auta a Roman projel cílem na třetím místě. Po součtu bodů z kvalifikačních jízd a finále patřilo Romanovi celkové druhé místo. A to byl skvělý vstup do Evropského šampionátu.

Druhý závod FIA European Rallycross championship se konal 28.4.2013 až v dalekém Portugalském Montalegre. Tento závod není specifický jen svojí vzdáleností, ale také svoji nadmořskou výškou 1100m nad mořem. I na tento závod byl Roman skvěle připraven. Kromě toho, že nás trochu překvapilo ve druhé rozjížďce drobné sněžení a noční teploty pod -5 stupňů. Skvělé portugalské publikum a po kvalifikačních rozjížďkách druhé místo. Byl team Romana velice spokojený, první řada na startovním roštu finále, dávalo velice dobré šance pro finálové umístění. Jenže ve finále se stala věc, která by se v Evropském Rallycrossu stávat neměla. A to, když se rosvítilo při startu do finále zelené světlo startovacího zařízení a Roman vystartoval. Bylo finale po chvilce zastaveno. I když svítilo zelené světlo na semaforu, což znamená, že start z pozice jezdce proběhl v pořádku. Dostal Roman napomenutí (to znamená absolvovat ve finále dvakrát jocker-lap) Po druhém startu už zvládl pořadatel vše v pořádku a Roman jel na druhém místě po prvním jocker-lapu. Jenže bylo jasné, že po druhém absolvování bude těžké tuto pozici udržet. Roman nakonec projel cílem finále na třetím místě a v celkovém hodnocení udržel skvělé druhé místo se strátou pouhého jednoho bodu na prvního.

V těchto dnech se připravuje team Roman Častorala na start ve Francii.

Vloženo: 14.05.2013