Zpět na články

Roman Častoral vede mistrovství Maďarska v Rallycrosse.

15259447771525903200.JPG15259448381525903200.JPG15259448741525903200.JPG

6.5.2018 se jel další závod Maďarského mistrovství v rallycrossu v Kakucs nedaleko Budapešti. Celý závod provázely vysoké teploty okolního vzduchu a slunečné počasí. Na závodní dráze proběhla výrazná změna a povrch celé dráhy tvoří nyní asfalt a beton. Proto se zde jede velice rychle a dochází k přehřívání pneumatik, tím spíš v teplém a slunném počasí. Roman zde již v minulých letech startoval, věděl tedy co od této trati očekávat. Hned od první rozjížďky zajížděl nejrychlejší časy a první jízdu vyhrál s velkým náskokem. Ve druhé jízdě opět vyhrál stylem start cíl a po sobotě mohl jít v klidu spát na průběžném prvním místě. Třetí jízda pokračovala v neděli ráno. Hned po startu se dostal Roman opět do vedení, bohužel během této jízdy poškodil přední část vozu. Naštěstí se vše podařilo opravit ještě před finálem a závodní speciál Opel Astra OPC byl ve stoprocentní kondici. Roman se do finále postavil do první řady. Start finále vyšel skvěle a Roman šel do vedení. Už před startem bylo jasné, že se celá jízda pojede velice rychle a to se také potvrdilo. Vzhledem k teplému počasí musel Roman myslet na šetření pneumatik, aby nedošlo k jejich přehřátí. Docela oříšek, jet rychle, ale zase né tak rychle. Vše se mu podařilo a Roman protnul cílovou čáru finálové jízdy na prvním místě. Roman vede průběžné výsledky Mistrovství Maďarska v rallycrossu ve třídě supertouringcars -2000. 12.-13.5.2018 bude Roman startovat v Polské Toruni FIA rallycross zóna střední Evropy.

Vloženo: 10.05.2018