Zpět na články

Roman je po brzdě motoru spokojený!!!

h1.jpgh2.jpg

Rallycrosař Roman Častoral se připravuje na sezónu, která se už kvapem blíží a to 8.4. mistrovstvím Evropy v Anglii.

Jako téměř každý rok má team velice na spěch. Ale má velice dobré zprávy, když tuto středu odbrzdil motor jeho Opel Astry OPC a bylo zjištěno, že zimní ladění motoru po mechanické stránce jeho otcem se velice povedlo. Motor doznal oproti loňsku dost změn a jeho výkonové parametry se posunuly k velice kvalitním číslům jak výkonu tak kroutícího momentu. Motor byl brzděn do 9000 otáček. Motor je postaven tak, že není úplně na hraně životnosti, ale tak aby dosahoval velice dobrých parametrů a byla zajištěna jeho životnost.

Romane co tomu říkáš po brzdě? "podle údajů z brzdy motor by měl fungovat velice dobře. Nárůst je tam velice znatelný už od nějakých 4800 otáček až do 9000 otáček kde je oproti loňsku nárůst cca 30koní. Už se těším na první testy. U Opla nejde letos pouze jen o změny na motoru, ale karoserie je po laku, na autě jsou nové lehké nechlazené kotouče GOLD FREN včetně brzdových destiček. Převodovka a diferenciál je po repasi. Ještě bohužel čekáme na přední nové tlumiče.

Auto momentálně kompletujeme, aby mohl být proveden první test a doladění všech komponentů před Anglii. Aby mohl Roman bojovat o titul mistra Evropy. Celému teamu je také jasné že ani konkurence nespí. Proto děláme vše pro to, aby mohl Roman vítězit.

Vloženo: 22.03.2012

Partneři:
LIVA PŘEDSLAVICESPACEK PRODUKTMĚSTIS KATOVICEQUINT SPOL. S.R.O.