Zpět na články

Auto Romana Častorala na další sezonu připraveno. V nebývalé formě

clanek1web.jpgclanek2web.jpg

KATOVICE (vj) - Rallycrossový závodník Roman Častoral má připraveného svého Opela Astru OPC v nebývalé formě. Především dvoulitrový motor, který má téměř tři sta koní, se podařilo týmu postavit, jako nikdy v historii.

"Po mechanické stránce připravoval motor můj otec a pak jsme jej svěřili do rukou zahraničních úpravců z vyhlášené motorsportové firmy," vysvětluje Roman Častoral. V zahraničí dodali motoru elektroniku a kompletně jej naladili na výkon, který ještě katovický jezdec ve voze neměl.

Opel Astra je nyní po prvních ostrých testech a podle týmu má velkou šanci v evropských závodech bodovat. Vůbec poprvé se s opelem představí Roman Častoral už příští, tedy první dubnový víkend na trati v Anglii, kde se jede první podnik letošního mistrovství, tentokrát netradičně v neděli a na Velikonoční pondělí. "Anglická trať u přístavu Dover je zajímavá pro diváky zejména převýšením, které nikde jinde takové není," dodal matador rallycrossových závodů Roman Častoral, který letos odstartuje do své už osmnácté sezóny za volantem závodního vozu. Protože už je startovní listina známá, je tak jasné, že na start prvního letošního závodu se postaví minimálně šestnáct vozů, které jsou už nyní přihlášené do divize Touring Car. To jsou vozy s motorem vpředu a poháněnou zadní nápravou s maximálními možnými úpravami.

"Už je jasné, že letos bude startovat opět kompletní evropská špička a přes zimu všichni na vozech pracovali. Letos se představí i zcela nové vozy," doplňuje Roman Častoral, který je za loňský rok evropským vícemistrem.

Roman Častoral letos bude startovat s vozem opět v národních barvách, tedy v modrobíločervené. Nejúspěšnější český závodník letos odstartuje v domácím, rakouském, maďarském a polském šampionátu a samozřejmě na evropských kolbištích.

Vloženo: 12.03.2012

Partneři:
LIVA PŘEDSLAVICESPACEK PRODUKTMĚSTIS KATOVICEQUINT SPOL. S.R.O.