Zpět na články

Roman Častoral na anglické trati kraloval

lyd1web.jpg

Rallyecrossový závodník Roman Častoral úspěšně odstartoval do své sedmnácté sezóny. O víkendu startoval v náročném evropském závodě v anglickém Lydden Hillu odkud přivezl stříbrnou medaili za druhé místo. Auto fungovalo až neuvěřitelně dokonale a Roman Častoral mohl zaútočit i na první pozici. Než riskovat na začátku sezóny, spokojil se s vynikající druhou příčkou.

Roman Častoral po prvním dnu závodu, kdy se jely tréninky a první rozjížďka, byl průběžně na třetím místě za Norem Enerbergem a Irem Tohillem jedoucími shodně na Fordech Fiesta. V neděli se jela druhá série rozjížděk, kterou Roman Častoral před oběma jezdci vyhrál. Po třetí rundě rozjížděk však nastupoval do finále závodu z třetí pozice za oběma zmiňovanými jezdci. "Po startu finále po první zatáčce jsem byl na druhém místě, kdy se mi podařilo předjet Tohilla a zařadit se za Enerberga. Ve třetím kole jsem projížděl jocker lapem a zařadil jsem se zpět na druhé místo," komentoval závod Roman Častoral.

Až do konce jízdy pak toto pořadí vydrželo, i když Romanům Opel Astra OPC v národních barvách by podle pozorovatelů výkonnově na Enerbergovu Fiestu stačil. "Nechtěl jsem jít do rizika, že přijdu o druhé místo třeba kvůli jezdecké chybě a skončím šestý a nechtěl jsem ani techniku trápit. Druhé místo je skvělý start do sezóny a zároveň cenné body," vysvětlil Roman Častoral.

Ten už připravuje vůz na další evropské soutěže v květnu v Portugalsku a Francii. Do té doby si ještě může natrénovat na rakouském mistrovství, které průběžně zatím vede a pojede se už příští víkend v Hornu.

Vůz Romana Častorala má pro letošní sezónu velké šance na umístění na bedně. Závodníkův tým na voze udělal mnoho změn - nově nalazený je podvozek, nové - strmější - je řízení, jinak uložené jsou přední tlumiče, o aerodynamiku se stará nové zadní křídlo a podařil se i jinak odladit motor, který je opět výkonově na lepší úrovni. Letošní sezóna bude pro závodníka i diváky velmi zajímavá, protože konkurence v divizi Touring cars, kterou Roman Častoral jede, je větší konkurence než v předchozích letech. Zejména o souboje nebude nouze.

Vloženo: 28.05.2011

Partneři:
LIVA PŘEDSLAVICESPACEK PRODUKTMĚSTIS KATOVICEQUINT SPOL. S.R.O.