Zpět na články

Častoral nejlépe umístěným čechem v evropě

RallyCross team Častoral se o tomto víkendu zúčastnil dalšího evropského závodu ve švédském Holjes. A uzavřel tak první polovinu evropského šampionátu.

V polovině evropské sezóny je Roman momentálně na 4 místě průběžného hodnocení a je tak nejúspěšnějším českým reprezentantem v hodnocení mistrovství evropy, když na druhého belgičana Pauvelse ztrácí pouhé 3body a ještě se bude bojovat na dalších pěti závodech, které schází odjet do konce letošní sezóny.

Závod v Holjes měl Roman skvěle rozjetý když po první jízdě figuroval na průběžném 2 místě. Opel Astra OPC fungoval bez závad a tak Roman mohl jít po propršené sobotě v klidu spát. Ve druhé jízdě nedělního rána dojel Roman opět na druhém místě, ale objevila se na Astre drobná závada v podobě nefungujícího posilovače řízeni.

"Romane jak to bylo obtížné dokončit tuto jízdu bez posilovače? byla to pěkná dřina. Auto se nadalo řídit s takovou přesností jako když jedu s posilovačem ale ztráta na prvního Enerberga byla necelé dvě vteřiny a vypadalo to skvěle".

Po součtu dvou jízd patřila Romanovi druhá pozice. Ve třetí jízdě, jeden ze soupeřů přetočil svůj vůz a když se vracel na trať tak trefil Romana na pravé zadní kolo a team musel v krátké době auto rychle opravit. Kromě karosérie i celé zavěšení zadní nápravy. Vše bylo dobré do finálové jízdy se Opel podařilo opravit.

Roman se tak mohl postavit do první řady finále A. A prolomit tak jinak velkou nadvládu severských jezdců, když se do závodu krom Romana do prvních šestnácti dokázal probojovat již jen Ir Tohil. Start finále se nepovedl úplně podle představ a po strkanici v první zatáčce začala stíhací jízda a závěrečné páté místo.

"Romane co se stalo po startu? Myslím že se projevila ještě drobná závada po třetí rozjížďce kdy jsem byl sestřelen jedním ze soupeřů a Opel ne zcela úplně fungoval ve finálové jízdě. Pro team je to obrovský úspěch po první polovině sezóny ztrácí pouhé 3body na druhé místo. "

Team nyní čeká start 16-17.7. v Maďarském Kakucs nedaleko Budapeští. Kde se pojede další závod českého a zónového mistrovství a Roman bojuje o titul mistra česka. Momentálně je na prvním místě.

Vloženo: 06.07.2011

Partneři:
LIVA PŘEDSLAVICESPACEK PRODUKTMĚSTIS KATOVICEQUINT SPOL. S.R.O.